LAMPSS mitinge prieš aukštojo mokslo reformas

2017-06-15

Šiandien  Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) surengė mitingą, skirtą pasipriešinti aukštojo mokslo reformai – Vyriausybės parengtam universitetų optimizavimo planui. Mitinge dalyvavo ir studentai, kurie pasisakė už aukštojo mokslo reformą.

VGTU SA Prezidentas Matas Povilauskas:

„Konsolidacija – suvienijimas ar sustiprinimas, kitaip išsireiškiant, tai, kas šiandien vyksta aukštojo mokslo virtuvėje yra tikslingas aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas. Jis yra būtinas atsižvelgiant į visus, ne kartą diskusijose šia tema, minėtus rodiklius. Jei paprastai, tai mums visiems tiesiog nebereikia tokio kiekio universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų (klausimas ar kada apskritai turėjome). Dalis jų, tiesiogine to žodžio prasme, merdėja ir tikėtina, kad šiems procesams nevykstant aukštosios mokyklos savaime užsidarytų. Ar tai gerai spręsti jums. Mano nuomone tikrai ne. Būtų džiugu, jei tokiems procesams įgyvendinti nereikėtų ištisų reformų ir tai vyktų savaime.  Įtikinkim save, kad permainos gali ne tik dirginti.

Trumpai apie tai kas ir kodėl šiandien vyko prie Vyriausybės durų.  Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) surengė mitingą kurio metu buvo išreikštas nepasitikėjimas aukštųjų mokyklų konsolidacijos procesu. Argumentų nėra, vien nepasitenkinimas ir spėlionės. Kas būtų jeigu būtų? Tikrai žinome vieną – nieko gero nebus, jei nieko nedarysime. Tokiais ir panašiais būdais LAMPSS stabdo reformos procesą ir, tiesiogine to žodžio prasme, kaišo pagalius visiems į ratus. Faktas yra vienas – tinklo optimizavimas yra būtinas. Būtent todėl šiandien kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) susirinkome oponuoti profsąjungų nuomonei. Pakankamai aiškiai ir garsiai išdėstėme studentišką nuomonę šiuo klausimu ir tikime, kad savo pareigą atlikome. Žinoma tiek mes, tiek tikiu LSS, esame atviri konstruktyviai diskusijai šiais klausimais. Dėl visa ko pabrėšiu dar kartą – konstruktyviai diskusijai,o ne tokiai kokią turėjome šiandien.“

 

VGTU SA – už studentišką rytojų!

Rašyti komentarą