Nepopuliarus sprendimas dėl geresnės gyvenimo kokybės VGTU bendrabučiuose

2016-12-29

Nuo 2017 metų vasario 1 dienos Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendrabučių vienos vietos kaina kils 5 eurais. Svarstant naujos kainos dydį  universiteto administracija tarėsi su VGTU Studentų atstovybe (SA) ir atstovaudami studentų interesus priėjome  mažiausios kainos pakilimą– 5 eurai. Taip pat buvo atlikta kitų Lietuvos universitetų bendrabučių kainų analizė. Naujosios VGTU kainos atitinka bendrą Lietuvos universitetų bendrabučių kainų lygį ir jas pakeitus supanašės su MRU ir LEU bendrabučių kainomis. Universitetas nori suteikti studentams geresnes sąlygas gyventi bendrabučiuose, todėl 2017 m. planuoja atlikti VGTU bendrabučių Nr. 1, 3 ,4, 5 ir 6 dalies vidaus patalpų remonto darbus. Iš viso planuoja suremontuoti 1 856 kv. m plotą ir atlikti darbų už 390 000 eurų. Atlikus visus šiuos darbus bendrabučiuose bus suremontuoti ir atnaujinti 53 gyvenamieji kambariai, kuriuose bus įrengtos 106 gyvenamosios vietos taip pat suremontuota 11 bendro naudojimo dušinių, atliktas bendrabučio Nr. 3 laiptinės paprastasis remontas, atnaujinta dalis kitų bendro naudojimo patalpų.

Buvusios VGTU SA prezidentės Lauros Ladietaitės komentaras:

„Kiekvienas kainos kilimas šalyje stipriai veikia mus, studentus,  šiuo metu susidaro įspūdis, kad kainos tik kyla, tačiau man baugu, kai jauni žmonės netiki to ateitimi.

Bendrabučių  kainos kyla su realiu tikslu, tai kambarių renovacija. Visi mes norime gyventi geresnėmis sąlygomis, esame nepatenkinti dabartine situacija, tačiau kai buvo imtasi realių veiksmų, studentai pyksta. Visą surinkta suma keliaus į fondą, kuris skirtas renovacijai.  Šis sprendimas buvo ilgai svarstomas, apmąstytos visos galimybės, bet priėjome geriausią pasirinikimą iš galimų. Pagrindinis mūsų tikslas, kad studentai jaustųsi geriau. Visada galime prilyginti mūsų kainas didelėms, tačiau kas iš to? Mes siekiame kainos ir kokybės santykio ar mažos kainos? Supraskite, kad pasiekti kokybę reikia darbo ir laiko.

Šiuo metu jaučiamas nepasitenkinimas, bet nepopuliarus sprendimas atneš gerovės studentams.„

 

Rašyti komentarą