DEMOLA

2016-09-05

Viešoji įstaiga „Visorių informacinių technologijų parkas“ nuo 2012 m. pradžios vykdo programą „Demola Vilnius“. Ši nekomercinė iniciatyva sujungia studentus, aukštąsias mokyklas ir verslo įmones su tikslu skatinti naujų paslaugų ir produktų kūrimą.  Programos trukmė – 3 mėnesiai, kurių metu ieškoma sprendimų realių problemų sprendimui. Programa vykdoma du kartus per metus.

Kodėl Demola

Pasaulinėje praktikoje akcentuojama, kad studentams naudinga ne tik įgyti žinių, bet ir lavinti profesinių gebėjimų pritaikymą kintančioje verslo aplinkoje. Lietuvos universitetai siekia derinti teorines ir praktines žinias ir  teikti studentams kokybiškas studijas. Spręsdami rinkoje egzistuojančias problemas, studentai turi gebėti efektyviai mąstyti, atkurti ir panaudoti gautas žinias.

Šiems poreikiams tenkinti  2008 m. Suomijoje  buvo sukurta Demola programa, kuri dabar išsiplėtė ir vykdoma 10-yje pasaulio šalių. Programa yra nekomercinė ir jos dalyviams (studentams ir verslo įmonėms) yra nemokama.

Kaip vyksta  DEMOLA:

  • Idėjos atrenkamos ir formuluojamos pagal šiuos principus: įmonė pasirenka aktualią vystymo kryptį; per 3-5 mėn. sukuriama produkto demo versija/konceptualus sprendimas/verslo modelis; svarbus kūrybinis požiūris ir sprendimai; sudaroma galimybė komunikuoti su potencialiais kuriamo produkto naudotojais ir gauti jų atsiliepimus; darbo metu vadovaujamasi Stanfordo tyrimų instituto sukurta NABC metodika; vidutinis studentų darbo krūvis per savaitę DEMOLA komandoje – 5-10 valandų; sukurtas rezultatas priklauso komandos nariams, tačiau įmonė turi pirmumo teisę šiuos rezultatus įsigyti.
  • Siekiama, kad studentai įgytų tokių įgūdžių: taikytų žinias sprendžiant rinkoje aktualius klausimus; kūrybiškai žvelgtų į rinkos iššūkius; dirbtų komandose su kitos srities specialistais; siektų planingo tikslo situacijose; įgytų prezentacinių įgūdžių.
  • Kiekvienai komandai VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas skiria DEMOLA Vilnius fasilitatorių (pagalbininką), kuris kuruoja darbo procesą. Per savaitę Demola fasilitatorius šiai veiklai skiria 20-30 valandų.

DEMOLA Vilnius programą vykdo jau ketvirtus metus. Darbą baigė 96 multidisciplininės komandos, programoje dalyvavo 412 studentų iš didžiausių Lietuvos universitetų, bendradarbiaujame su 73 privataus ir viešojo sektoriaus įmonėmis bei organizacijomis.

 

FALL 2016 Join for students_PLAKATAS_LT NAUJAS (1)

Rašyti komentarą